نحوه انتقال دامنه

نحوه انتقال دامنه از يک registrar به يک registrar ديگر:

قبل از اقدام شما مي بايست موارد زير را رعايت نماييد : مطابق با قوانين ICANN مي بايست حداقل 60 روز از ثبت و يا انتقال دامين به شرکت ثبت کننده فعلي گذشته باشد. مطابق با قوانين ICANN مي بايست حداقل يک روز تا تاريخ انقضا دامين فرصت باقي مانده باشد. با شرکت ثبت کننده فعلي دامين خود تماس حاصل نماييد تا دامين شما را unlock کند و همچنين کد authorization را دريافت نماييد. کنترل نماييد که به ايميل administrator دامين خود دسترسي داشته باشيد و ايميل فعال باشد. سپس با تماس با بخش فروش آرکانت و يا از طريق کنترل پنل نسبت به درخواست براي انتقال دامين به آرکانت اقدام نماييد.

 

ادامه مراحل به شرح زير است:

آرکانت در خواست انتقال دامنه را براي registrar شما مي فرستد. Registrar شما نامه اي را به ايميل administrator دامين شما براي تاييد اين انتقال ارسال مي کند که شما مي بايست مطابق با دستور العمل ذکر شده در آن ايميل اقدام نماييد. کل مراحل فوق 5 تا 10 روز به طول مي انجامد. پس از انتقال کامل دامين ، شما از طريق کنترل پنل آرکانت مي توانيد دامين را مديريت نماييد.

 

نحوه انتقال دامنه از Onlinenic.com:

براي انتقال دامنه اي که قبلا توسط هر شرکتي در onlinenic.com به ثبت رسيده است . با شرکت ثبت کننده دامين خود تماس حاصل نماييد و از آنها بخواهيد تا دامين شما را به Reseller ID آرکانت به کد 359492 انتقال دهند. پس از انتقال دامين توسط شرکت ثبت کننده فعلي دامين خود، تنها 5 روز فرصت داريد تا بخش فروش آرکانت را براي تکميل عمليات انتقال مطلع نماييد. دامين پس از تاييد آرکانت به کنترل پنل شما افزوده خواهد شد.

 

تغيير Name server:

علاوه بر انتقال کامل دامين به آرکانت ، جهت استفاده از سرويس هاي آرکانت شما مي توانيد تنها name server هاي دامين خود را به آرکانت تغيير دهيد . در اين صورت کنترل دامين شما بدست شرکت ثبت کننده دامين شماست و شما ميبايست براي تمديد از طريق شرکت ثبت کننده دامين اقدام نماييد. براي اين منظور name server هاي دامين خود را به صورت زير تنظيم نماييد:

Primary Name server : NS1.ARKANET.IR

Secondary Name server : NS2.ARKANET.IR

ذکر مجدد اين نکته لازم است که در اين حالت امکان مديريت از طريق کنترل پنل آرکانت و بهرمندي از مزاياي ثبت دامين آرکانت براي دامين شما امکان پذير نيست.

آیا این پاسخ به شما کمک کرد؟

 پرینت این مقاله

در همین زمینه

چرخه حیات دامنه بین المللی

 چرخه حیات دامین ها را طبق قوانین موسسه ICANN. توجه داشته باشید که دامین های ir از این قاعده...

چرخه حیات دامنه ملی

آزاد (Available):در این دوره دامین برای ثبت آزاد می باشد و می توان با پرداخت هزینه ثبت دامین آنرا...

تنظیم رابطه های مجاز

تنظیم رابطه های مجاز گاها کاربران علیرغم آزاد بودن دامنه برای ثبت به پیغام دامنه مورد نظر ثبت...

قوانین ثبت دامنه

قوانین دامین های com, net, org, biz وinfo  حداقل طول دامنه 3 حرف و حداکثر 63 حرف می باشد....

پیام تائید دامنه های بین المللی - Domain pending validation

در صورتی که در سامانه آرکانت اقدام به ثبت دامنه ی بین المللی کرده اید، یک پیام در صفحه ی اصلی نام...